söögitorus väike erosioon 05.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen 33 a.naine.magu on piinanud minda juba mõned aastad tagasi vahelduva eduga.olen selline muretseja tüüp, seega ilmselt tihedamini, kui rõõmsameelsetel inimestel.peale teise lapse sündi (raseduse ja imetamise ajal polnud valu, 1,2 aasta pikkuse imetamise ajal vist mitte kordagi)ja rinnast võõrutamist on hakanud jälle valu pihta.üleeile käisin siis südant rindu võttes gastroskoopias.kaksteistsõrmikus ega maos haavandit ei olnud, aga söögitoru oli 0.4 cm erosioon.lähen veel ka perearstile, et rohu võtmist jms täpsustada(hakkasin võtma omeprazol), aga süda ei anna rahu.miks see haavandike seal on?arst arvas, et mul on refluks , aga mul ei kõrveta v.a raseduse ajal , siis oli küll jah, aga peale seda mitte.oskan ennast hästi närvi ajada ja olen pähe võtnud, et mul võib olla seal söögitoru äkki vähk.olen nii endast väljas, et lausa nutan juba.kas taolised haavandikesed paranevad hästi?vabandan tülitamast.P.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

0,4 cm erosioon on kõike muud kui kasvaja kahtlane. Võtke omeprazooli 1 kuu aega ja siis tehke uus gastroskoopia - olen kindel, et seda erosiooni enam seal ei ole. Kui magu oleks Teid juba 2 aastat kasvajast piinanud, siis ei oleks Teid enam elus. Muretsemiseks ei näe praegu põhjust.