kodarluu murd 18.04.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 30 a. naine. Septembris (üle 7 kuu tagasi) murdsin kukkudes kodarluu. Luu kasvas kenasti kokku, kuid millegipärast ei talu ranne koormust - muutub valulikuks ja tuimaks. Minu jaoks on see suur probleem, kuna tegelen maastikuratta sõiduga. Kas on võimalik selle suhtes midagi ette võtta, või jääbki see nii? Mis võib seda valu põhjustada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Traumad võivad endast märku anda kaunis kaua ja mõned ebameeldivad tundmused võivad jääda ka kogu eluks. Eriti tekib see koormuse tõstes. Kui luu paranemise ja fragmentide seisuga on kõik korras, siis peaks aitama vaid ravikehakultuur ja füsioteraapia (massaaz kaasa arvatud). Ka soovitan vaevusi põhjustava koormuse korral kanda ortoosi - spetsiaalne abivahend mida saate muretseda tervisekauplustest (näit. "Gadox")