Songa operatsioon 12.04.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Tänan Teid vastuse eest.

Vabandan, aga ma ei tea kindlalt, mis tüüpi song mul täpselt on. Asukoht on tal nabast 10 cm ülevalpool ja sealt 5 cm vasakule. Mis sellise songa nimetus täpselt on? kas on nabasong?
Olen seesama noormees, kes käis Teie juures Märtsi keskel ja leidsime koos, et ongi song, nagu olite minu foorumi küsimuse põhjal varem arvanud.

Kas seda Bassini plastikat lokaalanesteesias Teie juures saab teha?

tean, et suvel songa operatsioone ei tehta. Jätame siis sügiseks või talveks. Millal te arvate, et parem oleks?
Kas peaksime praegu aja kokku leppima või tulen Teie juurde sügisel tagasi ja siis lepime aja kokku? Samas olen valmis vahepeal ära tegema kõik vajalikud uuringud (röntgenid jne.).

aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nabast kõrgemal ei ole kubemeson, seda kutsutakse valgejoone songaks. Sinna Bassini plastika ei sobi, küll aga lokaalanesteesia. Kui soovite, jõuaksime selle operatsiooni teha veel ka mais, kui kohe tulete vastuvõtule.