veresooned 27.03.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

ei tea kas kirjutan õigesse kohta, kuid siiski olen mures oma ema pärast, sest vahete vahel tal lõhkevad kätes veresooned, siis tal on natuke valus ja siis teeb tööd edasi. Hiljuti ta pesi nõusid, kuivatas käed ära ja siis tal jälle läks valusaks. Ei oska midagi ette võtta, ema ise arvab et pole hullu midagi, peaasi et peas ei lõhkeks, kuid siiski on seda halb kuulata. Mida te soovitaksite teha ja Kuhu minna?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavaliselt sellised sümptomid esinevad inimestel, kes on saanud pikaajaliselt hormoonravi - glükokortikoide. Selle kohta kahjuks mulk teave puudub. Igal juhul peaksite pöörduma perearstile, kes siis vajaduse korral korraldab uuringud ja konsultatsioonid, kus vaja.