pärasoole haavandid 08.03.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, minul on selline mure, et külmetushaiguse tõttu palusin endale rohtusi kirjutada. Arst soovitas võtta Ospamox-i, mis tekitas mul tugevat kõhulahtisust. Jätsin rohu võtmise pooleli kui lugesin, et allergikutele ei soovitata (mul on õietolmu allergia). Nüüd aga on vetsus käimine valuline, algul arvasin, et läheb üle aga nüüd on juba kaks kuud niimoodi. Lugesin tervise ABC-st pärasoole haavandi kohta ja kõik läheb kirjeldatuga kokku. Tahaksin küsida, kas on olemas apteegi käsimüügis mingit rohtu selliste haavandite vastu? Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igasugused küünlad, mis on kasutatavad hemorroidide puhul, võiksid sobida Teile. Apteegist võiksite küsidagi küünlaid hemorroidide raviks. Siiski soovitaksin Teil ennast arstile näidata, enne kui hakkkate iseravimisega tegelema - asi võib olla haavandis, aga ei pruugi.