veresoonte düstoonia 04.03.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sooviksin teada,mida see haigus endast kujutab! Mul käed jalad pidevalt jääkülmad ja esineb ka pearinglust! Samuti lihaste värinad piinavad mind! On uuritud südant,esineb rauapuudus veres,aga muud põhjust ei ole leitud!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Rauapuudusest veres võivadki Teie poolt loetletud vaevused olla. Raua puudusest võib tekkida aneemia (väheveresus), mis põhjustabki neid vaevusi. Miks Teil aga rauapuudus esineb, vajaks uurimist. Kas on viga Teie toitumises või toidu omastamises?