kuhu pöörduda? 27.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen paar aastat regul. kasutanud lahtisteid soolte tühjendamisekt.Ilmselt olen ise erinevate "dieedinippidega" normaalse sooletöö rikkunud.lahtistite annused on tänaseks mitmekordistunud.Nüüd on selline tunne, et sool on alla vajunud v lõtvunud vms, kogu aeg on kõhus raske tunne, kõht punnis.Selline kinnise kõhu tunne.Vahest on päraku all servas tunda liigset nahka.Kui käisin u aasta tagasi eriarstil,arvas ta mul olevat soole ling(kui õigesti mäletan),mis ilmselt enne sünnitamist sekkumist ei vaja... Aga härib mind see olukord väga.Kuidas toimida?kuidas lahtistisõltuvusest vabaneda?Kas Tln võib arstile tulla ka väljaspoolt?palju see siis maksab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pöörduma peaksite siiski perearsti poole. Ainult äärmisel juhul (väga harva) tegeleb selliste probleemidega kirurg - kui kõik teised võimalused on ammendunud. Põhilised soovitused on: jääkiderikas toit ja rohke liikumine. Tallinna arsti juurde saab tulla perearsti suunamisega, kui ilma tulete, peate maksma ise ka konsultatsiooni eest kokku ca 160 EEK-i.