mis laadi valu? 26.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr.Tepp!
Tahaksin küsida võimaliku seose kohta, mis puudutab valu seljas ja soole (mao)vähki. Minu isal opereeriti 4 a tagasi maovähki (magu välja), hiljem oli veel paar sooleoperatsiooni (Teie käe all) ja ta on saanud ka mitmeid keemiaravi seansse.Viimasel nädalal vaevab teda radikuliiditaoline valu, mille vastu kirjutati välja valuvaigistavaid tablette, neid ta ka võtab ja valud annavad mõneks ajaks järele. Siis jälle tugevnevad põhiliselt ühes kitsas piirkonnas, valu teeb tõusmine ja liikumine, lamades teatud poosis on jälle kergem. Mind vaevab mõte, kas ei ole tegemist kaudselt vähist põhjustatud valuga? Kas on võimalik, et seedeelundite kasvaja endast sellisel viisil märku annab? Seedevaevusi tal praegu ei ole, isu on hea.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult Teie kirja alusel ma valude põhjust küll öelda ei oska. Mõeldav on, et maokasvaja siirded on ka lülisambas ja läbi selle tekivadki valud. Samal ajal on ka inimesel, kel on magu opereeritud, võimalik saada ka radikuliit. Mis konkreetselt Teie isa vaevab vajaks uurimist. Soovitan pöörduda arsti poole, kes Teie isa esimest korda maoga opereeris - temal peaksid olema andmed ka järgnevatest operatsioonidest ja ülevaade kogu asjast.