LAIK NÄOL 18.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu üliõpilasest tütrel tekkis kahe aastaselt näole pruun laik, umbes 8 mm. Muutunud see pole, aga nädal tagasi läks öösel paiste ja valusaks. Perearst saatis tütre kirurgi juurde, too omakorda onkoloogiapolikliinikusse. Põhjendusel, et nemad sellise asjaga ei tegele.Kas oskate öelda, millega võib tegu olla? Süda väga valutab, pole ju aimugi, mis edasi saab.

Tänan !

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui mingi ägenemine toimus ühe ööga, siis vaevalt on tegu onkoloogilise haigusega. Pigem on tegu nahapõletikuga. Mis selle põhjuseks on pole nende andmete alusel võiamalik öelda. Kuna olete mures, võiks tütar ikkagi onkoloogias ära käia - ega mina Teie jutu järgi ilma haiget nägemata ei saa eelmise arsti kahtlusi siiski kummutada.