Jalad valutavad 18.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Ma ei tea kuhu pöörduda.Mul valutavad jalad ja käed,jalad just sääremarjadest.Olen käinu reumatoloogi juures,öeldi et ei ole põletikulist protsessi,ma ise arvan et on tingitud verevarustuse häiretest,olen 51 aastane,perearst kirjutab ainult valuvaigistit, neid ei saa ma võtta kuna on vaevused maos ja sooltes. Kuidas tehakse kindlaks,mis põhjus on,kuhu pöörduda.Nüüd on veel uus häda ka,kõht on katsudes valus ja nagu vesi lahti,pärasoole ümbrus on hell,selle kõige kõrvalt pean tööl käima,kuhu pöörduda,perearstilt ma küll abi ei saa,tema edasi ei saada mingitele uuringutele,reumatoloogi juures käisin ilma saatekirjata,ei suuda nende valudega elada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teil võib õigus olla, et Teie häda on verevarustuse häiretest. Samal ajal pole valud kätes sellele iseloomulik. Lisaks kirjeldate ka kõhulahtisust, mis on jälle täiesti omaette vaevus ja eelnevatega väga raske kokku panna. Kõhulahtisusega peaksite pöörduma gastroenteroloogi poole. Peaksite siiski oma perearstiga nii kaugele jõudma, et ta suunab Teid konsultatsioonile, kui ise Teie hädades selgusele ei saa. Kirja teel ma kahjuks diagnoosida siiski ei suuda.