Südamestimulaator- kas tohib mobiiltelefoni? 10.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus on selles, kas 54 aastane naine, kellel on paigaldatud südamestimulaator, tohib kasutada mobiiltelefoni? Kusagilt on jäänud meelde, et nagu ei tohiks, kuid hetkel elab inimene küla servas ja sidevahendita (ei saa vajadusel abigi kutsuda) ja on plaan talle mobiiltelefon muretseda.

Mures naabritüdruk

Piia

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Südamestimulaator ei kuulu küll kirurgia valdkonda, kuid seda võin kindlasti öelda, et südamestimulaatori olemasolu ei ole takistuseks mobiiltelefoni kasutamisel.