Välja tõmmatud purihammas 09.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tõmmati esmaspäeval, 7. veebruaril, välja üks alumistest purihammastest, sest seda ei olnud võimalik enam parandada. Välajtõmbamine kestis tund aega ja selle aja jooksul tehti 6 valuvaigistavat süsti. Nüüd on põsk paistes ja juba kolmas päev kohutav valu. Paratsetamol aitab paariks tunniks, kuid siis hakkab kõik otsast peale. Mida teha? Ja kas see valu ja paistetus võivad tähendada, et midagi on väga korrast ära. Kohalikul hambaarstil on nii pikk järjekord ja ta ütleb telefoni teel, et sööge ikka valuvaigistit, kui muidu ei saa. Kuid seda ei tohi ju ka lõputult süüa. Kas peaks siis kiirabisse minema, või mis? Ma enam ei oska kohe mõelda...
Tänan juba ette.
Päikeselist talveilma!
Sirje

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peraksite ikkagi pöörduma arsti poole, kes Teil purihammast eemaldas. Arvan , et iga arst võtab vaatamata pikale järjekorrale vahele oma endise patsiendi, kellel on ravi käigus tekkinud probleemid.