kelle poole pöörduda? 07.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

kirjutan, kuna ei tea, kelle poole pöörduda. 64a mehel on tekkinud pähe u 1cm diameetriga (ehk veidi väiksem) moodustis. Kas sellega tuleks minna pere- või nahaarsti või kirurgi juurde? Kas kahe viimase juurde pääseb otse või perearsti vahendusel? Kuivõrd (ehk kas üldse ja mis tingimustel) on võimalik L-Virumaal elaval inimesel nt Tallinna vastuvõtule saada?

Lugupidamisega,
Johanna

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitaksin võtta perearstilt saatekirja kirurgile ja registreerida ennast vastuvõtule. Kui Teie perearst suunab Teid Tallinnasse, siis saate ka Tallinnasse tulla. Ilma saatekirjata tulles, peate kahjuks ravi eest ise tasuma.