rectumi prolaps 26.01.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
mul on 2 astane tütar, eelmise aasta augusti lõppus tal oli pärasoole väljalangemine, ja nüüd ka. Mis teha, et see ei kordaks veel? Pärast esimest korda kui see juhtu, ta ei istunud pottil, kõhukinnisust tal ei olnud. Anuke asi, tal oli elnevalt mingi soole viirus, ja kui ta hakkas terveks saama, siis - jälle pärasool on väljas.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pöörduma peaksite lastekirurgi vastuvõtule. Ise ei saa Te kahjuks selle vältimiseks midagi teha, peale selle mida juba ise mainisite - vältida kõhukinnisust, tugevat punnestamist (näit. nutmisel).