X-jalad 21.01.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 37 a. naine. Kogu elu on mind häirinud mu X-jalad. On neid võimalik kuidagi sirgeks saada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhimõtteliselt on. Selleks tehakse operatsioon, mis seisneb jalaluu läbilõikamises, seejärel luule uue telje andmises ja uues asendis fikseerimises. Paranemine võtab sama kaua, kui luumurru paranemine. Täielikult funktsiooni taastumine võib võtta pool aastat. Kas seda operatsiooni tasub Teie puhul ette võtta peate otsustama koos ortopeediga - igal operatsioonil on ka kõrvalmõjud ja võimalikud on üsistused, samuti vastunäidustused.