my skin 07.12.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

mul on seljapeal arm...mingi 4 cm pikk ja pool sm lai.....kas seda olex võimalik eemaldada nii et seda ei jääx näha või siis seda võimalikult vähemärgatavax teha?
ja palju see umbkaudu maxma lähex?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Niimoodi opereerida, et üldse näha ei oleks, pole võimalik. Ilmselt ilusamaks peaks siiski olema võimalik teha, kuigi ma ei ole Teie armi ise näinud. Osadel inimestel on kalduvus armikeloidi (paks punane vorp armi kohal) tekkeks ja nendel pukudel kipuvad ka keloidid tagasi tulema. Selle vastu on olemas spetsiaalsed vahendid - kreemid ja plaastrid, mida siis peale operatsiooni tarvitada. Absoluutset garantiid aga kahjuks pole. Sellise armi korrigeerimine üldjuhul ei kuulu haigekassa hinnakirja ja selliseid operatsioone teevad nn "ilukirurgid" (plastkakirurgia osa), kes on eraettevõtjad. Ühtset hinnakirja neil ei ole, hinnanguliselt võiks see maksta 1500-2000 EEK-i.