mis teha veninud kõhunahaga... 27.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mis ma peaksin tegama,kui peale sünnitust okõhu nahk veninud ja tekib selline rasvakott või vöö jne...kas oleks seda võimalik koirurgiliselt eemaldada ja sel juhul kuhu peaksin pöörduma ja kui palju maksaks...
Heli

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste operatsioonidega tegelevad põhiliselt plastikakirurgid, kuigi lihtsamatel juhtudel teevad asja ära ka üldkirurgid. Haigekassa hinnakirjas sellist operatsiooni ei ole, kuigi meditsiinilistel näidustustel selliseid operatsioone tehakse ka harvadel juhtudel haigekassa kulul Kui paju see operatsioon "eras" maksab ei kujuta ette, ilmselt igas kohas erinev summa - ilmselt mitte väga odav. Soovitan läbi perearsti näidata tavalisele kirurgile, kes siis soovitab, mida ette võtta.