veenide põletik 26.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere,
ei leidnud ,kuhu saata vasaloogile küsimus,aga küsima peab,sest Mustamäe Haigla vasaloog Aru ei ravi haigeid vaid hoiab sooja kohta.Kui opereerima ei pea,siis ravi ise ja uuri teiste käest.Inimene põdes 40 palaviku ja jala pa´istetusega 7 nädalat veenipõletikku.Nüüd käib tööl,aga jalg on ikka paistes.Millega peaks jalga määrima või kompressi tegema?Vasaloog andis reklaamiks Hepageeli reklaami,keegi rääkis,et õunaäädikakompressi teha.Apteegis soovitati Liotoni.
tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nagu olen korduvalt maininud, pole kirja teel ravimine võimalik. Hepagel ja Lioton on sama toimeainega rohud erinevatelt tootjatelt: Mõlemad on ilma retseptita saadaval, mille tõttu Teile anti ka reklaam aga mitte retsept. Jala paistetus peale veeniüõletikku viitab sellele, et oleks vajalik kanda tugisukka.
Õunaäädikakompressi soovitada ei julge. Täpsema soovituse saamiseks tuleb tulla siiski vastuvõtule.