soolatüügas 21.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere!
mul on tekkinud sõrmedele nn. soolatüüka moodi asjad. olen neid üritanud ise eemaldada, pealmine surnud nahk tuleb ära, aga siis hakkavad veritsema, on valusad ja loobun. kas ma peaksin nende eemaldamiseks pöörduma kirurgi poole või saab neid eemaldada nahaarst? ette tänades, L

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soolatüükad on dermatoloogiline probleem ja kirurgiliselt neid ravida pole õige.