valu rinnas 08.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Juba kaks kuud nii umbes kahe nädala kestel enne päevi on parema rinna nibu juures väike valus ala. See häirib nii, et ei saa kuhugi vastu minna. Peale päevi valu kaob, aga umbes pooleteise nädala pärast tuleb tagasi. Millega võiks olla tegu. Kas kasvaja võib sellist valu põhjustada, kompides muutust ei suuda tuvastada?
naine 39 aastane

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus tuleks esitada tegelikult günekoloogile. Minu teda sellistes tunnetes midagi väga ebaharilikku ei ole, kuid kui Teil on see alles nüüd tekkinud, peaksite laskma oma rinnad siiski üle vaadata. Pöörduma peaksite günekoloogile - saab ka ilma perearsti saatekirjata.