süvaveeni tromb 26.09.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kas on võimalik opereerida,arvestan ka riske,aga ikka olen nõus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Süvaveenide trombe kaasajal reeglina ei opereerita - olulist vahet inimeste edasises käekäigus pole leitud, võrreldes keda on opereeritud ja keda mitte. Seega võimalik on, kui seda teha kiiresti peale trombi tekkimist, kuid kas on mõtet. Opereeritakse kaasajal süvaveenide trombi korral, kui tekib situatsioon, kus trombist tükid verevooluga kantakse kopsu, kus nad põhjustavad kopsuinfarkti. Suur kopsuinfarkt võib olla ka surmav. Sellisel operatsiooni ei opereerita mitte trombi, vaid paigaldatakse "filter",et tükid ei pääseks kopsu.