lümfiteed 22.09.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Mul ema mures oma paitetava jalaga. Ta on käinud mitmete arstide vastuvõtul, kus on diagnoositud lümfiteede põletik.Mingi ravi aga pole aidanud.Õieti pole mingit ravi määratudki. Tal on soov veel lümfimassaazi proovida, aga teadaolev aparaat on Elvas, kus tal pole võimalik käia. Oskate te äkki öelda, kas kuskil Tallinnas ka seda tehakse ja kas sellest võiks abi olla.

Teid tervitades Tiina

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei kujuta ette, mida tähendab lümfimassaaz. Kindlasti on selliseid aparaate nagu on Elvas ka Tallinnas, küsimus on ehk nende nimetuses. Lümfiteede põletik, eeldan siiski et lümfostaas, on tõesti haigus, millega on kaunis raske elada ja ka abistamiseks vahendid on kaunis piiratud. Harilikult esineb selline patoloogia ülekaalulistel ja sellistel puhkudel aitab palju ka kaalust mahavõtmine. Seda on küll kerge soovitada kuid raskem saavutada aga tasub proovimist. Samuti saab kergendust survesukkadest. Millegi enama soovitamiseks oleks siiski vajalik haige läbivaatus.