lapsel kõrva juures nahamoodustis 21.09.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

5-kuusel lapsel on kõrva juures pisike nahamoodustis (kera kujuline), see on suht väikese naharibaga kinni. Selle eemaldamiseks vajalik narkoosiga operatsioon. Küsimus: mis juhtub, kui seda ei eemalda ja kui laps selle ise ära kogemata tõmbab, mis tagajärjed sellel. Kas siiski tasuks operatsioonile minna või oodata veel.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata suhteliselt raske soovitust anda. Soovitan näidata lastekirurgile ja teha nii nagu tema ütleb. Kui laps selle ise ära tõmbab võib tekkida näiteks veritsus - ei arva, et see oleks eluphtlik - ja võib olla on ka see üks lahendustest sellest moodustisest vabanemiseks. Ja veelkord - tehke nii nagu haigust näinud lastekirurg soovitab - ilmaasjata ei taha Teie lapsukest keegi opereerida.