lümfisõlme põletik 16.09.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Põdesin äsja lümfisõlme põletikku (kaenla all). See olevat tulnud raseerimisest ja deodorandist. Kirurg tegi lõike ning eemaldas mäda. Nüüd, kui mäda kadunud, on tekkinud kaenla alla kõvem tükk. Kirurg ütles, et kui valu ei tee, pole mõtet muretseda. Aga millest see võib olla? Millised tagajärjed võivad sellisel põletikul olla? Kas mind peaks ka edasi uurima - nt mammograaf? Vereproov oli korras (kuidas sai põletiku ajal võetud vereproov mitte põletikku näidata?)
Tänan
Naine, 23 a

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõva tükk peale operatsiooni on armkude. Põletikul tagajärgi ei pruugi peale tuntava kõva tüki rohkem ollagi. Mädapõletik ei viita küll kuidagi edaspidise uurimise vajadusele. Põletikunäitajaid vereproovis on kaunis palju. Harilikult määratakse vaid vere leukotsüütide arv, mis suhteliselt lokaliseeritud põletiku puhul võib jäädagi normi piiridesse. Igal juhul pole see asi, mille pärast tasuks muretseda.