Probleem 31.08.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Palun nõu! Olen 65 aastane naine.Ei oska kohe sõnastaada. Probleem on selles et pärasoole ümbrus sügeled hirmsasti,väga häiriv,see on kestnud juba üle aasta.Kas te oskate ssovitada mõnd ravimit,maal sellega arstile ei taha minna.Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pärasoole kihelus on nii mitmepõhjuseline häda, et ainult ühe salvi või rohu nimetamisega ma küll ei riskiks. Põhjuseod on palju - dermatoloogilised haigused, allergilised reaktsioonid, parasiidid, mikroorganismid ja seened, kaasuvad haigused, ebasobivad riided, mitteküllaldane hügieen, psühhogeensed põhjused jne. Peaksite oma ebamugavusest siiski üle saama ja arstile minema.