Kõhunääre 05.08.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kui tõsine haigus on kõhunäärmepõletik? Kui otsustatakse operatsiooni kasuks, siis kui kaua võiks kesta paranemine?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhunäärmepõletik on tõsine haigus ja kergekäeliselt selle haiguse puhul operatiivset ravi ei pakuta - vaid siis, kui muudmoodi enam ei saa. Paranemine sõltub väga paljudest asjaoludest ja võib kesta 2 nädalast mitme kuuni.