Kui toit läheb tihti hingekõrri 21.06.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mis võib olla, kui söömise ajal kipub toit tihti higekõrri minema ja öösel magamise ajal on juhtunud, et ärkan une pealt üles ja nagu oleks sülg valgunud hingekõrisse, igal juhul kõik toimus nii, nagu oleks toit sinna sattunud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist võib olla nii söögitoru reflukshaiguse, kui ka millegi muuga. ainult sellise kirjelduse järgi diagnoosi panna ei saa.