üldnarkoos 26.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kas vahetult peale (7-päevast) paastu tohib üldnarkoosis tehtavale operatsioonile minna?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pole soovitav, aga võib. Igale inimesele mõjub paast isemoodi. Mõnedel võivad tekkida väga märgatavad muutused ainevahetuses, mis võivad väljenduda elektrolüütide ainevahetsue sassiminekus. Igal juhul oleks enne narkoosi saamist sellest paastust rääkida ka narkoosiarstiga, teha kõik vajalikud analüüsid ja sõltuvalt nende tulemustest otsustada, kas teha narkoosiga operatsioon kohe või mõni aeg edasi lükata.