Anusol 11.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Käisin arstil. Avasti pärasooles väike ja kuri haavand mis sugugi elada ei lase. See seal juba pea kaks kuud. Olen kasutanud proktosedyli, aga nagu karbis kirjas on, ei tohi seda väga pikalt kasutada. Aga kui pikalt seda pole öeldud ja ka seda kui pikk peab olema vahe kui neid jälle kasutada võib. Mina olen kasutanud umbes kolm karpi. Vahepeal kasutasin preparheisoineid, kasutan neid ka praegu. Kas neid võib pikema ajaliselt kasutada?
Aga asi on ikka hull. Arstil ja apteekril ka midagi muud soovitada ei ole. Lõigata arst veel ei tahtnud ja mina ka mitte. Loodame mõlemad, ehk läheb siiski küünaldega üle. Nüüd mul küsimus. Kodus on mul veel järel poolteist karpi anusol küünalid, kuid nende kasutamisaeg möödus pool aastat tagasi. Karbis kuri kiri, mitte kasutada üle tähtaja. Kas peab seda kirja sõnasõnalt võtma, või võib neid siiski kasutada. Nad on mul pidevalt külmkapis seisnud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui ikkagi kuu tarvitamise järgselt küünlad pole abi andnud, siis arvan et edaspidine tarvitamine efektile midagi ei lisa. Mis puutub aegunud ravimite kasutamisse siis see on Teie risk. Kuigi anusol küünaldega ei tohiks midagi hullu juhtuda, või kui siis toimainete sisaldus nende lagunemise tõttu pole enam see ja toime ei ole garanteeritud. Mingit erilist kahju neist sellele vaatamata tulla ei tohiks.