Õlg ja käsi valutab 10.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Eelmisel suvel tekkis mul hiilivalt käevalu (muskli kohal) ja aegajalt andis ka parem õlg tunda, kätt ei saanud eriti seljataha painutada. Kuna see üle ei läinud, siis käisin kirurgi juures. Tehti ultraheli ja röntgen ja leiti mingid tihendid. Arst veel ütles, et need tekivad trauma tagajärjel, kuid minul mingit traumat küll ei olnud, nii et ei tea siiani miks need tihendid tekkisid. Käisin ravivõimlemas ja valu kadus ära ja sügis-talv läbi käsi ennast tunda ei annud. Aga sel kevadel hakkas valu jälle pihta. Olen üritanud ise kodus võimelda, aga päris ära pole see valu kadunud, aegajalt annab ennast ikka tunda. Kas ma peaksin jälle kirurgi juurde pöörduma või aitab kodus võimlemisest? Ei teagi nüüd mida teha ja kas neist tihendidest on võmalik päris lahti ka saada?
Kõike head soovides üks keskealine naispatsient.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitaksin Teil siiski pöörduda ortopeedi poole, kuigi ka eelmise korral omandatud ravivõimlemine on omal kohal. Ilma Teid nägemata ei saa päris aru, mis tihenditest jutt käib. Kui pöördute ortopeedile, siis konkreetsete küsimustega pöörduge samuti tema poole.