jalgade ja varvaste valu 29.04.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, dr. Tepp!
Olen väga mures oma jalgade, õigemini varvaste valu pärast. Hommikul pole veel väga hull, ning saan hakkama, aga päeval, kui olen juba veidi liikunud, muutuvad varbad, eriti varba otsad nii valusaks, et kuidagi ei või enam astuda. Öösiti muutuvad varbad tihti tuimaks ning tekib külmatunne ja nad on nagu pinde täis. Neid masseerides läheb olukord paremaks. Ka selg on muutunud nõrgaks ja ilma kepita on väga raske käia. Põen juba aastaid hüpertooniat, tarvitan pidevalt Betalok Zok-i. Nüüd on lisandunud veel südamepuudulikkus. Viimasel ajal esineb tihti peavalu koos iiveldustundega. Olen ka väga närviline. Vereringehäirete raviks tarvitan Vazonit retrag ja Ginkgo Bilobat. Doktor, palun teid väga, kas on võimalik midagi soovitada või on olukord täiesti lootusetu. Olen juba 80 aastane ja ülekaaluline.
Teid ette tänades Alma

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie kirjelduse järgi võiks Teil olla tegemist oblitereeruva endarteriidiga e. maakeeli jalgade arterite lubjastusega. Ilma Teid nägemata ja uurimata pole siiski võimalik diagnoosida ega ka ravi määrata. Peaksite siiski pöörduma esmalt perearsti poole ja tema kui leiab vajaliku olevat suunab siis kirurgi või veresoontekirurgi konsultatsioonile.