Imelik lugu 10.04.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Abikaasaga (53 a. meesterahvas) juhtus ühel õhtul selline imelik lugu. Tundis äkki, puhkeasendis, et jalg hakkab põlvepiirkonnast valutama. Veidi aja pärast tulid tugevad külmavärinad aga parem jalg oli põlvest tulikuum. Teine jalg oli normaalne. Siis läks näost kaameks ja ütles, et tal on süda paha. Heitis voodisse, värises üleni. Võttis asrperiini ja põlvele panime jääd. Palavikku oli veidi üle 38. Tasapisi sümptoomid taandusid. Tervis on tal just hiljuti kontrollitud(töökoha poolt), kõik analüüsid korras ja EKG ka. Ütles seda küll, et lõi põlve tööl ära. Aga tuli ju koju, käis duši all, sõi, siis ei tundnud mingit valu. Mõtlesin juba kiirabi kutsuda aga nagu mehed ikka ei soovinud ta seda. Selles vanuses olles oleme ikka üht teist näinud aga see oli kuidagi kiire ja imelik reaktsioon. Millega küll võiks tegemist olla ja palun öelge, kas toimisime õigesti?

Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui abikaasa elus ja hea tervise juures, siis tegite kindlasti kõik õieti. Traumast võib küll selline reaktsioon tekkida, eriti kui inimesel on enne olnud mingeid probleeme liigestega (Teie küll ei maini). Samal ajal võis see olla ka mingi viirusinfektsioon, mis langes ajaliselt kokku väikse jalatraumaga - tagantjärele võimatu kindlaks teha. Peaasi, et kõik möödas, kui mitte pöörduge siiski arstile - kirja teel pole võimalik diagnoosida, veel vähem ravida.