Lehterrind 08.04.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu 14. aastasel pojal on lehterrind, Halleri indeks 4,8. On vaja opereerida. Olen konsulteerinud mitmete arstidega. On uus meetod, kus roiete vahelt asetatkse fiksaator rindkeresse ja see umbes 2 aasta jooksul venitab rinda õigeks. On ka võimalus lõigata rind eest lahti ja korrigeerida plaadi abil lehterrind, see, nii nagu mina aru saan vana meetod. Mille kasuks otsustada? Kas see uus meetod õigustab ennast? Võibolla piinleb laps 2 aastat fiksaatoriga, aga kasu on väike, samas, kui võiks teha vana meetodi järgi operatsiooni ja pärast taastumist probleem unustada nagu mulle ka mõned arstid on rääkinud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selles küsimuses tundub olete Te kompetentsem kui mina - tegemist kaunis harvaesineva ja spetsiifilise patoloogiaga. Kuna ise ei pea end sellel alal asjatundjaks võiksin soovitada inimest, keda mina ise usuks selles küsimuses - dr. Tiit Härma Tallinna Kliinilises Lastehaiglas Mustamäel.