pärast operatsiooni 31.03.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Eile opereeriti randmelt kooljaluu. Täna on käsi paistes kui õhupall. Sõrmenukid on vaid aimatavad jne.
Ma kodus ise imikuga ning pole saanud käele ta välja teenitud pärast operatsiooni puhkust anda. Ka öösel mitte, tuleb ikka veel last rinnale tõsta. Mähkmeid vahetada, peput pesta jne.
Võib-olla olen käele liiga teinud?
Kas on põhjust muretsemiseks?
Kaua taastumine aega võtab?
Millal võib käega pessu minna?
Kas pärast saab ka selle käega tennist mängida ja kuuli tõugata?
valutab, valutab, valutab ..... :) aga ma vapper varblane

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõigi küsimustega oleksite pidanud pöörduma ikka Teid opereerinud arsti poole. Mina ju ei tea, kui suur oli kanglion, kus kohas ta oli jne. Kindel on see, et sellise operatsiooni järel vajab käsi rahu - arvan et Teie poolt valitud aeg operatsiooniks polnud kõige parem. laps vajab ju kantseldamist. Ganglion on siiski patoloogia, mille puhul oleks saanud operatsiooniaega valida. Praegu olete ilmselt liiga teinud. Taastumine sõltub paljudest asjaoludest - paari kuuga peaksite siiski juba nii tennist kui ka kuuli saama tõugata. Mina luban oma haigetel haava pesta 3. päeval peale operatsiooni. Ilma Teie kätt nägemata ei saa ma ka kahjuks öelda, kas muretsemiseks on põhjust või mitte. Soovitaksin ühendust võtta Teid opereerinud kirurgiga -olen kindel, et saate paremad vastused kui minu omad.