kasvajad kehal 08.03.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus - millest võivad olla tingitud mügarikud kehal. Minu mehel on kätel, jalgades ja keha peal kõvad kühmud/mügarikud (suheliselt palju; osad mida pole näha on katsudes tunda). Ta on alles 26 aastane. Need on tal juba aastaid (ta emal ka, aga ainult paar väikest) ja haiget ei tee. Olen kuulnud midagi raskasvajatest. Kas need võivad olla need. Perearst ei osanud midagi öelda, saatis kirurgi juurde. Kirurg ütles ainult, et on ka teistel inimestel ja need või ära lõigata, kui on soov. Ühesõnaga mingit abi pole kuskilt saanud. Olen selle pärast väga mures. Millest sellised asjad võivad tekkida ja kas neid võib juurde tulla. Võib-olla annad toiduga kuidagi reguleerida, kui rasvarakud. Kas need võivad olla pärilikud. Muretsen meie tulevaste laste pärast. Mehe õel neid näiteks ei ole. Ta ise ütleb, et need tulid arvatavasti pärast või enne jõusaali trenni. Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mis punnid Teie abikaasal on , mina ilma teda nägemata öelda ei oska. Kui käisite kirurgi juures, oleksite tema käest pidanud küsima, millega on tegu. Nagu ma aru sain pakuti Teile operatsiooni. Nii et väita, et pole abi saanud, kui Teie pole operatsiooniga nõus olnud, nagu ei tohiks. Kui on tegu lipoomidega ehk rasvkasvajatega, siis toidust see ei olene. Minu teda lipomatoos pole pärilikult edasikanduv haigus. Ohtlik see igal juhul ei ole.