kuhu pöörduda? 20.02.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Kuhu arsti poole peaks pöörduma anaalpiirkonna probleemidega?
Olen tundnud viimasel ajal permanentselt kerget sügelust ja valu päraku piirkonnas, seal on ka tunda/näha kerget välist turset, kõvemat "muna". Muidugi hakkasin kahtlustama kõige hullemat, vähki, kasvajat ja mida iganes. Sooviksin ikkagi ennast lasta selle koha pealt kiiremas korras läbi vaadata. Olen 31 aastat vana.

Palun valgustage mind võimaluse korral, millega võiks olla tegu ja kes selliste asjadega tavaliselt tegeleb, üldkirurg, onkoloog või hoopis mõni teine arst?
Kuna pean hetkel kõikide arstiteenuste eest ise maksma, pöörduksin hea meelega kohe õige arsti poole.

Tänud ette ja tervisi,
Signe

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Inimese kartus kõige hullemate haiguste suhtes on loomulik. Teie vanust arvestades siiski vähe tõenäoline. Pigem võiks olla tegu hemorroidide või põletikuga. Kui olete Tallinna elanik, soovitaksin Teil pöörduda proktoloogi poole Pelgulinna haiglas, kui mitte, siis üldkirurgi poole elukoha järgselt