õlaluu murd (vastuse vastus) 11.02.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lp. dr. Tepp,
Tänan Teie lahke 30-01-2004 vastuse eest. See polegi küsimus, vaid tahtsin lihtsalt öelda, et on minulgi piinlik ning seda terve Eesti arstiabisüsteemi pärast, mis minu kogemusil vene ajaga võrreldes masendavalt inimvaenulikumaks muutunud.

Visiiditasu pole antud juhul probleemiks olnud, aga isegi kallist tasulist arstiteenust ei õnnestu Eestis siiski saada. Vastavalt Teie soovitusele mangus mu abikaasa perearstilt lõpuks välja saatekirja kirurgi juurde, kes nähes märkust "patsiendi nõudmisel" keeldus pikka aega haigega üldse tegelemast, aga kui lõpuks soostus, imestas isegi, miks operatsiooni pole tehtud, et pesast väljas ja inimene ei saagi kätt korralikult kasutama hakata. Et vanus polevat probleem, kui süda korras. Aga palus harjunud kombel hoopis ortopeedi juurde kobida, kuigi registratuuris selgus, et ortopeedile saaks numbri alles märtsikuus! Paaritunnise jonnaka ootamise järel õnnestus vanainimese pildid ja hiljem ka vanainimene siiski vastuvõtu lõpus ilma numbrita ortopeedi kabinetti sisse suruda - kuuldavasti väga tähtis tohter, mingi juhatuse liige ja puha. Ortopeed käis korra ka perearsti kabinetis ära ja naastes võttis järsult tõrjuva positsiooni, et perearst olevatki kõik absoluutselt õigesti teinud. Mingit operatsiooni ei olevat
vaja, hematoomile käivat kamprioli kompressid küll. Ja mingu vanake nüüd kohe taastusravisse (kust juba korra veebruari lõpuni tagasi pekstud). Nii et ka 50-kroonise visiiditasu eest ei saanud targemaks.

Tuleb möönda, et kui meie firma oma kliente samal tasemel teenindaks kui Eesti meditsiin, oleksime ammu pankrotis.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Rake midagi selle peale kosta, kui üks arst arvab ühte moodi ja teine teist moodi. ise pole röntgenpilte näinud ja seepärast oma arvamus puudub. Kui soovite ikkagi veel oma raha eest arvamust, (millesse mina usun), siis soovitan Teil minna firmasse Artrosport- asub ajakirjandusmaja ruumides - dr. M. Rahu vastuvõtule.