päraku uuris? 10.02.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Portaalist inimene.ee leidsin oma probleemi kirjelduse ja selle järgi olen läbi põdenud päraku abstsessi(see on ise avanenud) ja praegu on mul siis olemas selle tagajärg ehk päraku-uuris. Üldine ensestunne on normaalne. Pärast tualetiskäimist tekib sellesse avausse paistetus ja mõne aja pärast eritub vähesel määral mädast eritist. Leevenduseks olen kasutanud saialillesalvi samuti mõningaid küünlaid.
Olen saanud juba perearstilt saatekirja proktoloogile, kuid Pelgulinna haiglas, kuhu pean minema, saan aja kirja panna alles märtsi algusest.
Millega oleks seni võimalik seda probleemi leevendada ja kontrolli all hoida?
Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et olete praegu juba teinud praktiliselt kõik, mis teha annab. Lisaks soovitaksin ka istevanne kaaliumpermanganaadi õrna lahuga. Idee on nende kõikide vahenditega püüda hoida, et fistul ei sulguks ja ei tekiks mäda retensiooni.