veenilaiendi jalas 05.02.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 46-aastanen nainen. Mul on veenilaiendid molemis jalas. Olen ametilt myyja ja seisan jalgadel 8 tundi päevas. Jalad valutavad. Palju maksab loikus? Kus haiglas neid tehakse (Tallinas)? Kui pikk on järjekord? Palju maksab konsultatsioon? Kui kaua päräst loikust peaksin olema haiguslehel?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Haigekassa liikmetele on operatsioon tasuta - maksta tuleb vaid voodipäeva tasu 25 koori päevas. tehakse kõigis Tallinna haiglates. Järjekord erineb haiglates ja ka arstide lõikes. Minu juurde saab veenioperatsioonile mai alguses. . Konsultatsioon maksab haigekassa liikmele perearsti saatekirjaga 50 EEK-i visiiditasu. Haiguslehel peaksite olema maksimaalselt 1 kuu - sõltub taastumisest.