mure 07.01.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sooviksin teada , mis voib pohjustada meesterahval (36) paar korda kuus verd valjaheidetes. Valulikkust ei esine kuid probleem on esinenud juba pikemat aega. Hemorroidi ravi toimus paar aastat tagasi ja tulemuslikult .
Ette tanades M.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Verd väljaheites võivad põhjustada: hemorroidid (ei tähenda, et Teid on juba opereeritud, retsidiiv on võimalik), polüübid, divertiklid (soole väljasopistused), põletikulised soolehaigused, kasvajad. Põhjuse väljaselgitamiseks vajalik koloskoopia.