rinnakorvi defekt 24.11.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere! olen 17 aastane neiu. mul on sünnist saati olnud rinnakorvi defekt. nimelt on vasak rinnakorv kõrgemal kui teine ja seda on silmaga hästi näha. olen ka käinud kirurgi juures uuringul, kuid pigem on arstidel olnud selline suhtumine, et pigem mitte opereerida. Kas seda on üldse võimalik kuidagi ära opereerida ning, kas tegu oleks väga ohtliku ning keerulise operatsiooniga, kuna süda ja suuremad veresooned on väga lähedal?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhimõtteliselt on kindlasti võimalik opereerida. Operatsiooni ulatus ja ohtlikkus sõltub defoematsiooni ulatusest ja seda hinnata ilma Teid nägemata pole võimalik. Kaasajal on kasutusele võetud uusi säästvaid tehnoloogiaid, mida juurutatakse ka meil. Soovitaksin Teil pöörduda dr.Härma vastuvõtule - Tallinna Kliinilises Lastehaiglas.