Defekt lapsel 11.11.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Poeg on kuueaastane ja nüüd avastasin ma, et ta ei saa keelt korralikult suust välja ajada. Püüdsin köha pärast tema kurku vaadata, ütlesin, pane keel suust välja ja ütle aaa. Tema ajas püüdlikult suu lahti, aga keele ots jäi alumise huule taha. Uurisin siis asja, tema keele all see nahariba, mis teistel algab kaugemal, on väga ees, seega takistab keelt suust välja ajamast. Kõnega ja muu arenguga on poisil kõik väga korras, imestan et ükski arst seda defekti varem märganud pole. Kas sellist asja on vaja kirurgiliselt korrigeerida ka, kui see tegelikult elu ei sega?

Lugupidamisega
Ann

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus kuulub näo lõualuu kirurgia valdkonda, kus ennast spetsialistiks ei pea. Ütlen välja vaid oma arvamuse - kui mingeid funktsioonihäireid - kõne, söömine - sellega ei kaasne, leian et pole vaja vahele segada. Igaks juhuks võiksite ikkagi pöörduda näo-ja lõualuu kirurgi konsultatsioonile. Sellised spetsialistid on Eestis olemas Tartu Ülikooli kliinikumis ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel.