Parema käe teise sõrme vigastus 29.10.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Jätkuks kirjale 30.09.2003 "Parema käe teise sõrme vigastus".Kaks kuud on mõõdunud sõrme haigestumisest.Dreneeritud haavad on kinni kasvanud.Väike paistetus on ikka jäänud, sõrm on endiselt kange, ei liigu.Sõrm on ka veidi sinakas.Valutavad ka teised sõrmed, ei saa kätt rusikasse suruda.Mis ma peaksin edasi tegema, et kätt liikuma saada?Millest on tingitud see, et sõrm sinakas on?Ja miks on kaasatud teised sõrmed, v.a pöial, mis võis valesti minna?Kas kätt on mõtet masseerida ja sõrmi liigutada, kuigi valus on või mis üldse teha?Selle kirurgi juurde ma tagasi minna ei taha.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teie kätt nägemata pole võimalik öelda, on selline pilt loomulik peale traumat või ei. Liikuvuse taastamiseks peate igal juhul kätt treenima ja liigutama, iisegi kui see valus on. Soovitan teha käele sooja vanni ja alustada liigutustega vannis. Kui Te selle kirurgi juurde tagasi minna ei taha, minge kellegi teise jutule. Ainult kirjelduse järgi pole võimalik hinnangut anda, veel vähem ravi määrata.