Valulikkus ja ebamugavustunne roojamisel 28.10.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ei tea, kas satun oma küsimusega nüüd õige arsti juurde, aga loodetavasti suudate mulle siiski nõu anda. Minu probleem on nimelt selline, et juba paar kuud on roojamisega probleeme. Selline tunne, justkui oleks mingi punn pärasooles ees. Häda on, aga punnitades midagi välja ei tule. Enne pean neli-viis korda tualetis käima, kui suurema häda tehtud saan. Väljaheitel olen märganud ka veretilku, kergelt kollaka värvusega kreemitaolist eritist ning lima. Probleemiga kaasneb ka kõhuvalu, eriti just siis, kui sooles väljaheidet on. Kui soole tühjendan, kaob ka kõhuvalu. Valu on eriti terav vasakus küljes puusakondi kohal ning ka alakõhus. Milles võib probleem olla? Millise arsti juurde peaksin pöörduma? Mis mul viga võib olla?
Ps. Kui vanus peaks mingit rolli mängima, siis olen 19 aastane.
Suur tänu,
Liisa

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliseid sümptoome võivad anda paljud pärasoole ja jämesoole haigused, sealhulgas ka kasvajad. Viimane variant Teie vanust arvestades on siiski vähetõenäoline. Soovitan Teil kõigepealt pöörduda oma perearstile, kes siis vajadusel suunab Teid kirurgi vastuvõtule.