Rasvkasvajad 26.10.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu abikaasa on 31 aastane , tal lôigati pool aastat tagasi kogu kehalt 53 lipoomi.Kôigist tehti vastavad uuringud , midagi pahaloomulist ei leitud .Probleem on selles , et tänaseks on tal neid umbes 10 uuesti tagasi kasvanud , kuigi mitte täpselt samadesse kohtadesse , aga neid ei saa ju lôpmatuseni lôikama jääda.Ma tean , et lipoomidel ei ole otseseid tekkepôhjusi ega ravi (peale kirurgilise)Kuidas vähendada nende tekkimist?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks meditsiin seda veel ei tea. Lipomatoos on selline haigus, et peale kirurgilise haiguskollete eemaldamise midagi muud ette võtta pole võimalik ja uute haiguskollete teket mingi profülaktilise abinõuga vältida samuti mitte.