veriotsus pärasoolest 23.05.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

sünnituse ajal lõigati mul täielikult läbi lahkliha.1 kuu jooksul pärast sünnitust kasutasin microlaxi -enese tüjendamine oli muidu võimatu.nüüd juba 2 aastat peale sünnitust on aeg-ajalt probleem-enne"kakamist" tunnen valu,piltlikult öeldes isegi raginat(alati midagi rebeneb).alati tilgub pärast natuke verd ja wc paber on verine.kusjuures kõhukinnisusega pole mul kunagi probleeme olnud-see on mulle täiesti võõras.mida ma peaksin kasutama(mingeid küünlaid?)arsti juurde häbenen minna.millest selline probleem-on see haavand?katsudes ei tunne midagi.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma läbivaatuseta on raske midagi konkreetset öelda. Vere erituse põhjuseks on kõige sagedamini hemorroidid, mis samuti tekivad tihti pärast rasedusi ja sünnitamist. Võimalik, et vaevused on seotud ka lahkliha õmbluse ja armiga - näiteks ahenemine. Küünalde kasutamine on igal juhul näidustatud - see muudab defekatsiooni kergemaks ja osadel küünaldel on ka valuvaigistav toime. Soovitan siiski oma valehäbist võitu saada ja arstile pöörduda. See probleem on piinlik võib olla Teile, kuid mitte arstile.