Katkine põlveside 20.08.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 49-aastane naine. Paar aastat tagasi kukkusin suusatades, mille tagajärjel rebestasin katki põlvesideme. Nüüd on põlv pidevalt valus, eriti raske on olla pikaliasendis. Süstid liigesesse toovad vaid ajutise kergenduse. Kas peaks laskma põlve opereerida ja kus seda tehakse?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põlve opereerimise vajaduse peaks otsustama ortopeed. Samuti peaks tema otsustama,milline operatsioon teha: kas taastada sidemed, proteseerida liiges või on vajalik hoopis midagi muud. Selliseid operatsioone tehakse Eestis kõigis spetsialiseeritud ortopeediaosakondades - Tallinnas - Ida ja Lääne Tallinna Keskhaiglates, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Keilas, Tartus, Pärnus jne.