Õla valu 03.08.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 37 aastane naisterahvas.Umbes kuu aega olen tundnud ebamäärast valu paremas õlas.See ei nagu valu ka,vaid teatud asendis on selline ragin taga.Selline tunne on,nagu oleks liigesest väljas.Vasakul pool ei ole mingit raginat.Viimasel ajal on hommikuti ärgates õlg kange.Algul arvasin,et olen ühe külje peal maganud.Siis hakkasin jälgima,et isegi kui lihtsalt pikali olla,siis parem õlg hakkab ruttu valutama.Olen püüdnud end painutada ja mingeid harjutusi teha.Ja kui painutan paremat kätt õlast vasakule,siis läheb lausa süda pahaks.
Ma ei tea kui tähtis on fakt,et aasta tagasi septembris elasin üle avarii,mis mind paras jagu raputas.Kas võib et nii hilja hakkavad mingis asjad tunda andma?Ja millest võib tekkida selline valu?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väga tõenäoline, et möödunud aastal läbitehtud avariil on siin oma osa. Nimetatakse seda haiguspilti liigese ümbruse põletikuks, millel võib olla mitmeid põhjusi. Peaksite sellega pöörduma ortopeedi vastuvõtule. Midagi konkreetsemalt kahjuks pole võimalik vastata.