karpaalkanal. 24.07.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr.Trepp
tahaksin küsidakas on operatsioon näidustatud kui mul on karpaalkanali ummistus. seni on mulleainult erinevaid ravisid tehtud nagu elektri ravi. Tulemusi aga ei ole ja operatsiooni kaei tehta .Käsi on täitsatuim ja ei lase enam midagi kätte võtta.mida pean ette võtma või kasmul üldse on mingit võimalust paraneda.
teid tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nn. Karpaalkanali sündroomi korral on operatiivne ravi näidustatud, kui teised ravimeetodid pole tulemusi andnud. Käe tuimuse põhjuseks võib olla ka teisi põhjuseid, nii et kas Teie puhul on operatsioon näidustatud, ma küll öelda ei julge. Peaksite pöörduma ikkagi neurokirurgi poole, kes otsustab operatiivse ravi vajaduse.