Käevalu 16.07.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei tea kas minu küsimus kuulub just teie valdkonda, aga ma vähemalt proovin, sest liigitada seda ise ei oska. Olen 40 aastane naine ja umbes kaks kuud tagasi tundsin paremas käevarres kergeid valuaistinguid, umbes selles kohas kus nn. muskel on. Ei teinud sellest eriti välja, sest ikka ju juhtub selliseid asju vahel, ainult tarkadest raamatutest sain teada, et seda kohta nimetatakse õlavarrelihaseks. Iseasi kui täpselt ma nüüd sellest anatoomiast ikka aru sain. Hiljem hakkas valu kergelt kiirgama ka õlga ja randmesse ja kui avastasin, et käsi oleks nagu kergelt turses sealt muskli kohapealt, siis läksin perearsti juurde. Arst (väga hea ja tore arst) arvas, et mul on käsi kuidagi viga või külma saanud ja õlas on kerge põletik vms. ja sealt kiirgabki valu edasi, aga et see turses koht ei olegi paistetus, vaid lipoom ja et sealt ka valutab on lihtsalt kokkusattumus. Hetkeks rahunesingi maha, aga tegelikult pabistan edasi, et miks see valu siis ära ei lähe? Käsi muidugi väga hullult tunda ei anna, nii aegajalt ja valu ka tugev ei ole, pigem selline õrn hoog käib läbi, kord siin kord seal, aga kõige rohkem ikkagi seal käsivarres. Ja nüüd ei teagi mida teha, kardan, et äkki on ikka midagi hullemat? ujumist see igaljuhul ei seganud, vastupidi, siis unustasin selle häda hoopis ära...
Ilusat jätkuvat suve!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui perearst arvas Teie kätt nähes, et on tegemist lipoomiga, pole mul Teid nägemata põhjust muud arvata. Reeglina lipoomid küll ei valuta, kuid survest teistele kudedele ebameeldivaid aistinguid võivad anda. Reegel on, kui lipoom segab, tuleb ta ära võtta. Selleks peaksite perearsti saatekirjaga pöörduma kirurgi poole.